تبلیغات

چــــت روم بـــزرگ اســــتقلال


فقط – آبی دلان
محمدرضا : استقلال و دیگر هیچ ...** کلیک کن ...** چـــت روم هـــواداران اســـتقلال

چــــت روم بــــزرگ هـــواداران اســــتقلال

نویسنده : MoHaMmAd ReZa SaLaRi
مرحوم حجازی سال 77 و پس از اینکه فینال آسیا را به جوبیلوایواتا واگذار کرد، پیش بینی کرد که تا 10 سال دیگر هیچ تیم باشگاهی از ایران به فینال نخواهد رسید. رحوم ناصر حجازی ... مرحوم حجازی سال 77 و پس از اینکه فینال آسیا را به جوبیلوایواتا واگذار کرد، پیش بینی کرد که تا 10 سال دیگر هیچ تیم باشگاهی از ایران به فینال نخواهد رسید. رحوم ناصر حجازی زمانی که زنده بود به رغم محبوبیت زیادی که در بین هواداران و فوتبالدوستان داشت، به خاطر صراحت لهجه و بازگو کردن یکسری واقعیت های موجود، نزد تعدادی مسوولان فوتبالی چهره مقبولی نداشت و خیلی از این دست مسئولین به همین دلیل سعی داشتند با مرحوم حجازی رو در رو نشوند چرا که وی بدون هیچ گونه ملاحظه کاری و سیاسی کاری حرف دلش را در خصوص فوتبال می زد.

وقتی استقلال با مربیگری ناصر حجازی در اردیبهشت سال 77 و در فینال جام باشگاه های آسیا در ورزشگاه آزادی مغلوب تیم فوتبال جوبیلو ایواتا ژاپن شد تا در تهران جام قهرمانی از کف آبی ها برود و بسیاری از منتقدانش در همان روزها وی را به همین دلیل به باد انتقاد گرفتند، پیش بینی کرد که تا 10 سال آینده هیچ تیم ایرانی رنگ فینال رقابت های جام باشگاه های آسیا را هم نخواهد دید و در عین ناباوری گذشت زمان نشان داد که مرحوم حجازی آن زمان چه پیش بینی درستی کرده بود. چرا که درست 10 سال بعد از آن واقعه بود که تیم سپاهان رنگ فینال جام باشگاه های آسیا را دید اما قهرمان نشد.


مرحوم حجازی در زمان حیاتش یک پیش بینی دیگر هم در خصوص فوتبال کرده بود که حالا و گذشت زمان نشان می دهد که چقدر این پیش بینی به واقعیت نزدیک بود. چرا که حالا این اتفاق افتاده است. به یاد داریم که ناصرخان حجازی مدتی قبل از مرگش و در زمانی که تازه سرطان در جسم و روح وی ریشه کرده بود با اشاره به مشکلات موجود در فوتبال گفته بود که فوتبال ایران روزی را خواهد دید که به تیم های لبنان و اردن و سوریه هم ببازیم...!


شکست اسفبار تیم ملی کشورمان در برابر لبنان آن هم در رقابت های مهم انتخابی جام جهانی 2014 نشان داد که مرحوم ناصر حجازی چه اشرافی داشت بر واقعیت های موجود در فوتبال و با چه دید وسیع و کارشناسانه ای می توانست آینده فوتبال ایران را پیش بینی کند.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 27 شهریور 1391 01:44 ب.ظ